m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

Już 6 lat minęło jak pożegnaliśmy naszą olimpijską młociarkę Kamilę Skolimowską. Aby uczcić jej pamięć i osiągnięcia sportowe, na orlikach w całym kraju odbyły się wrześniowe imprezy sportowe. 18 września na Orliku w Bąkowicach także odbyła się taka impreza w formie rodzinnej sztafety. 13 rodzin (dziecko + rodzic) rywalizowało pokonując na czas zwinnościowy tor przeszkód, który składał się z biegu slalomem, strzałów do bramki, skoków i rzutów. Mimo, że głównym założeniem była dobra zabawa to rywalizacja była bardzo zacięta. Klasyfikacja końcowa była mało istotna i wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz drobne upominki. Na koniec sportowych emocji, już tradycyjnie, został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami a ich pociechami, oczywiście dzieci były lepsze i wysoko wygrały.

Termin rodzinnej sztafety im. Kamili Skolimowskiej zbiegł się z Dniem Pieczonego Ziemniaka, który został przygotowany przez Radę Rodziców. Zatem po sportowej części, wszyscy zgromadzili się wokół ogniska na konsumpcję pieczonej kiełbaski i właśnie pieczonego ziemniaka. Za pomoc organizacyjno – finansową imprezy dziękuję Panu Wójtowi Gminy Świerczów Andrzejowi Gosławskiemu, Panu Cezaremu Zającowi i Pani Renacie Boduch. Szczególne podziękowania należą się startującym rodzinom: Państwu Sieczka, Państwu Korzeniowskim, Państwu Torchała, dwóm rodzinom - Państwu Andruszków, Państwu Groblica, Państwu Adamowskim, Państwu Opala, Państwu Szynklarz, Państwu Łukawskim, Państwu Jaworskim, Państwu Rozwadowskim i Państwu Hryczyszyn.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych imprezach na Naszym Orliku w Bąkowicach.

 

Andrzej Piwowarczyk

wstecz